WIOSNA/LATO

WIOSNA/LATO

Pytania klientów

Lepsze są akryle czy żele?
Zarówno żele jak i akryle dobrze nałożone są bezpieczne i dobre. Żele są bardziej elastyczne, a akryle bardziej twardsze. Żele potrzebują światła UV (lampy UV) aby zostały utwardzone – są gotową masą, która potrzebuje tylko światła aby zostać sztywną konstrukcją, natomiast akryl składa się z masy akrylowej (proszku) oraz liquidu (specjalnego płynu), które po zmieszaniu (ale tylko bezpośrednio na paznokciu!) tworzą masę gotową do przedłużania paznokci – uwaga ! akryl wysycha sam w ciągu ok. 2-3 minut.

Czy można przedłużać paznokcie żelem lub akrylem podczas ciąży?
Nie ma ku temu przeciwwskazań udowodnionych, zbadanych i na papier przeniesionych. Jednak przed ich założeniem należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Żel wydala zapach mniejszy od akrylu natomiast akryl można sobie podarować, ze względu na niezbyt przyjemną nutę zapachową co klientce w ciąży może bardzo przeszkadzać. Należy pamiętać, że paznokcie do porodu powinny być zdjęte ze względu na przymus podłączenia urządzenia mierzącego puls pacjentki.

 Czy zakładanie paznokci żelowych boli?
Absolutnie nie powinno boleć! Zabieg powinien być odprężający i przyjemny. Całkowicie niedopuszczalny jest ból przy matowieniu płytki pilnikiem lub frezarką. Natomiast możliwe jest pieczenie przy utwardzaniu żelu w lampie. Wszystko zależy od płytki i naszej reakcji na żel, a także od ilości nałożonej masy. Możliwe jest, że przy jednym żelu będzie nas piekło, a przy innym nie. W razie wystąpienia pieczenia, należy wyjąć rękę z lampy na chwilę i włożyć ją ponownie kiedy pieczenie ustąpi.  Nie należy dmuchać w paznokcie, gdyż w wydychanym powietrzu znajduje się para, która niepotrzebnie nawilża nam płytkę paznokciową.
Dlaczego żel w ogóle piecze? – w żelu zawarte są fotoinicjatory, które reagują na światło UV w formie szybkiego poruszania się i pocierania cząsteczka o cząsteczkę – im więcej żelu tym pocieranie jest dużo większe i bardziej odczuwalne.

Co jest lepsze? akryl czy żel?
Nic nie jest lepsze, ponieważ są to dwie różne metody. Z punktu widzenia klientki – nie ma różnicy, z naszego punktu widzenia, różnica jest w każdym aspekcie – zarówno trudności w aplikacji, opracowania, czasu pracy. Jednak nie można kreślić, która z nich jest lepsza, a która gorsza. Metodę należy dostosować do rodzaju płytki, życia codziennego klientki, jej zawodu oraz wrażliwości zapachowej – przypominamy iż akryl ma bardzo nieprzyjemną woń.

Doszło do małego wypadku…zerwałam tipsa razem z większością naturalnego paznokcia. Mogę nałożyć na to akryl lub żel?
Niestety na uszkodzoną płytkę nie wolno kłaść masy, paznokieć jest bardziej narażony na różne infekcje..niż zdrowy ; dlatego dobra stylistka paznokci nie powinna przedłużać uszkodzonych paznokci. Paznokieć powinien się najpierw zagoić. Chyba, że nie ma już rany, wtedy nie ma przeciwwskazań. Nie powinno się paznokci uszkodzonych zaklejać plastrem, gdyż przez niego nie dochodzi powietrze i paznokcie ciężej się goją.